آبشارتنگ گلم جاذبه گردشگری گیلانغرب برای مسافران نوروزی

تنگ-گولم تنگ-گولم2

شهرستان گیلانغرب با آب و هوایی چهار فصل ، طبیعتی بکر و دل انگیز، جاذبه‌های دیدنی وبهاری پر از زیبایی آماده پذیرایی ازمیهمانان ومسافران نوروزی است که همه ساله میزبان مسافرانی از اقصی نقاط کشور است.

به گزارش پایگاه خبری نوای گیلانغرب، گیلانغرب یکی از مناطق زیبای  استان کرمانشاه با چشم اندازهای منحصر به فرد و زیبایی‌هاو ویژگی‌های متنوع  چشم هر رهگذر را می نوازد

سیروس ادیب، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گیلانغرب گفت : یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان گیلانغرب تنگ گلم درویژنان است از گیلانغرب تا ابتدای دهستان ویژنان نیز ۱۵ کیلومتر راه است  که معمولا از راه ارتباطی آن  ازطریق کیلومتر ۴ جاده ارتباطی گیلانغرب- سومار و جاده ای فرعی  است

وی افزودگاهی برخی از زیبایی های طبیعت همچون بوم نقاشی بی نقصی هستند که تصور می شود تنها در دنیای تخیلات و تصورات می توان آن ها را لمس کرد. بیشتر شهرهای کشورمان از چنین طبیعت زیبایی بی نصیب نمانده اند و تا به حال شگفتی های زیادی از خود به نمایش گذاشته اند که هنوز بخش بزرگی از آن ها ناشناخته مانده است. تنگ گولم نیز یکی از همین جاذبه های کم تر شناخته شده است که منظره خیره کننده ای دارد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گیلانغرب در خصوص معرفی تنگ گلم گفت   این تنگ متشکل از آبشار و آبگیری زیباست که زمین صخره مانندی کنارش قد علم کرده و این اثر خارق العاده، کار رودخانه ای فصلی است که در فصل های بارانی مسیر خود را از میان زمین های ناهموار باز کرده و چنین منظره ای خلق کرده است؛ اثری از رودخانه کنگاوش که از قسمت میانی و غربی دشت ویژنان به تنگ گولم سرازیر می شود و آبشار تنگ گولم هم تقریبا همان ابتدای شروع این رودخانه است.

وی اظهارداشت  اوایل بهار بهترین زمان برای دیدن تنگ گولم به حساب می آید و در ایام نوروز تا اوایل اردیبهشت سرسبزی این منطقه به اوج زیبایی خود می رسد.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


6 − = دو

آمارگیر وبلاگ