آغاز فعالیت هسته صلح در دادگستری گیلانغرب


نوای گیلانغرب:با حضور معاون توسعه شوراهای حل اختلاف دادگستری کل استان کرمانشاه  اولین هسته صلح در دادگستری شهرستان گیلانغرب شروع بکار نمود.
فتاحی معاون توسعه شوراهای حل اختلاف دادگستری کل استان  با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۱۷ مورد قتل عمد در سطح استان به سازش انجامیده است گفت: با ارتقاء سطح شوراهای حل اختلاف  درصدد شتاب بخشیدن به تاسیس نهادهای سازشی اعم از نهاد داوری و نهاد میانجیگری هستیم که مقدمات آن صورت گرفته است.

وی بیان کرد: توسعه فرهنگ صلح در استان در جهت استفاده بیشتر از سوی یاران خواهد بود، تا بتوانیم یک دادگستری مردم محور در استان با مشارکت بزرگان در جهت حل اختلاف دنبال نماییم.ویکی از مهمترین انگیزه های ما علاوه بر ایجاد عطوفت و رفع کینه ها در بین مردم، جلوگیری از تراکم پرونده‌ها در دادگستری بوده که معاونت توسعه حل اختلاف استان توانسته است توفیقات خوبی در ارتقاء شاخص کشوری در این زمینه ایجاد نماید.

امام جمعه گیلانغرب نیز در سخنانی جایگاه مسلح به عنوان حلال مشکلات مردم را از دیدگاه قرآن و دین اسلام برشمرد و گفت: داشتن دغدغه مردم  وظیفه ای همگانی است و همه باید تلاش کنند نقش مسلح بودن را به خوبی ایفا کنند و این جایگاه در خانواده ها به خوبی تقویت و احیا گردد.

محمدی فرماندار شهرستان گیلانغرب در این جلسه نیز با اشاره به اینکه معیار سلامت در هر کشور دستگاه قضایی آن است اذعان کرد: اقتدار دستگاه قضایی موجب اقتدار دیگر دستگاه ها و رشد و توسعه آنها خواهد بود.

صفری رئیس دادگستری شهرستان عنوان کرد: رویکرد دستگاه قضایی ایجاد صلح و سازش در پرونده ها است و این امر ممکن نیست، مگر با همراهی مسلحین به عنوان بازوان دستگاه قضا؛ به حمدالله در این زمینه شاهد ایجاد سازش حداکثری در پرونده‌ها در سطح شهرستان  هستیم.

خدرویسی دادستان شهرستان در این جلسه تاکید کرد: راهبرد دستگاه قضایی را استفاده از وجود بزرگان و متنفذین در حل اختلاف توسط خود این عزیزان به عنوان بخشی از مردم که جایگاه ویژه دارند ذکر نمود

گفتنی است همزمان نخستین بار طرح صلح یاران با گردهمایی بزرگان مصلحین متنفذین ایل کلهر و شوراهای اختلاف  شهرستان گیلانغرب اجرایی شد.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


دو + 8 =

آمارگیر وبلاگ