اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی در گیلانغرب

156893155

 نوای گیلانغرب :فرماندار گیلانغرب گفت: ۱۵میلیارد تومان اعتبار جدید از محل ماده ۱۲ مدیریت بحران و ماده ۱۰ برای تکمیل و اجرای پروژه‌های عمرانی و همچنین بهسازی معابر ۲۵ روستا و تجهیز آتش نشانی شهرداری های این شهرستان اختصاص یافت.

کوروش محمودیان روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری گیلانغرب، افزود: باتوجه به تخصیص اعتبارات جدید عمرانی نیاز است دستگاه های اجرایی در کمترین زمان ممکن  نسبت به مبادله موافقت نامه خود اقدام کنند.

وی اظهار داشت: این اعتبار علاوه بر ۸۰ میلیارد ریال اعتبارات استانی و متوازن شهرستان است که برای ۱۰۷ پروژه شهرستان اختصاص یافته است.

فرماندار گیلانغرب با اشاره به روند بازسازی واحدهای مسکونی گفت: سه هزار و ۹۷۰ واحد مسکونی تخریب شده در جریان زلزله آبان سال ۹۶ در این شهرستان تکمیل و به مالکان آن ها واگذار شده است.

محمودیان اضافه کرد: از مجموع ۱۷۰ واحد مسکونی تخریبی در جریان سیل فروردین امسال نیز تاکنون ۱۵۰ واحد تکمیل و واگذار شده و ۲۰ واحد باقیمانده هم تا پایان سال به اتمام می رسد.

او با بیان اینکه کار گازرسانی به روستاهای شهرستان در بخش های گواور و مرکزی در چهار محور در حال انجام است، از گازدار شدن بیش از ۳۰ روستا تا دهه فجر  و پایان امسال خبرداد.

وی گفت: مرحله  اول پکیج گازرسانی به دهستان ویژنان هم شروع شده و عملیات گازرسانی به ۱۰ روستای باقی‌مانده در شهرستان نیز سال آینده اجرایی خواهد شد.

فرماندار گیلانغرب با اشاره به پرداخت ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا از محل اعتبارات روستایی و زلزله اظهار داشت: تاکنون ۱۳۲ درصد از سهمیه شهرستان در این حوزه محقق شده است.

محمودیان با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و جان باختن تعدادی از هموطنان در جریان مراسم تشییع و همچنین سانحه هوایی اخیر گفت: حضور مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی برخاسته از قلب آن ها بود زیرا که سردار سلیمانی به واسطه خدمات ارزنده به کشور و نظام در قلب مردم جای داشت.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو افزود: ملاک را در همه امور قانون قرار داده و تمامی امکانات خود را در اختیار برگزاری باشکوه و سالم انتخابات قراردهند.

وی گفت: نسبت به کسانی که از امکانات دولتی له یا علیه هریک از داوطلبان انتخابات استفاده کنند به هیچ عنوان اغماض نخواهد شد.

گرامیداشت هرچه باشکوه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و برنامه های ویژه دهه فجر موضوع دیگری بود که فرماندار به آن ها اشاره کرد. ایرنا

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


5 + یک =

آمارگیر وبلاگ