بارش های جدید از شنبه/هوای تهران امروز گرم می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی نوای گیلانغرب  سازمان هواشناسی اعلام کرد از شنبه دو سامانه بارشی در کشور فعال می شود.

به گزارش نوای گیلانغرب ازروز شنبه، دو سامانه بارشی یکی در شمال غرب کشور یعنی استانهای آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان و همچنین حاشیه جنوبی دامنه های البرز واقع در استان زنجان، قزوین، البرز و تهران که به تدریج به سواحل دریای خزر یعنی گیلان، مازندران و گلستان نیز خواهد رسید و دیگری سامانه بارشی در جنوب شرق کشور فعال می شود. به این ترتیب مردم این مناطق منتظر بارش در روزهای شنبه و یکشنبه باشند.

در این مدت جنوب استان سیستان و بلوچستان، کرمان و همچنین استان های هرمزگان و فارس و بوشهر بارش های رگباری پراکنده همراه با وزش باد را تجربه خواهند کرد که بالا آمدن سطح آب رودخانه های این مناطق را هم به دنبال دارد.

در نواحی سردسیر شمالغرب کشور نیز بارش ها به صورت برف پیش بینی می شود و با توجه به وزش بادی که در این مناطق وجود دارد جاده های کوهستانی کولاک را نیز پیش رو خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، دمای هوای امروز تهران گرم تر می شود و به ۱۳ درجه بالای صفر می رسد.

امروز اغلب استان های کشور جو پایدار و آرامی را تجربه می کنند و دمای هوای تهران به ۱۳ درجه بالای صفر می رسد.

این در حالی است که برای استان های حاشیه خزر یعنی گیلان و اردبیل و به تدریج برای خراسان شمالی و رضوی افزایش نسبی دما نیز رخ خواهد داد.

روز جمعه بارش های خفیف و پراکنده در استان های آذربایجان غربی و شرقی و ارتفاعات البرز و همچنین در استان های جنوب شرق کشور مثل سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


یک + 3 =

آمارگیر وبلاگ