برادران مادیگر پشت سر شما حرکت نمی کنیم گام به گام با شما هاحرکت می کنیم!

نوای گیلانغرب :با سلام و درود بر تمامی آزاد زنان و آزاد مردان و همه جوانان سخت کوش و موفق سه شهر ستان مرز نشین و مقاوم و فاتح گیلانغرب و قصرشیرین و سرپل ذهاب .دهه ی مبارکه ی فجر که یاد آور روزهای بزرگ وفراموش نشدنی در تاریخ پرفراز و نشیب این سرزمین است را به همه آنانی که به بالندگی فردای ایران می اندیشند، تبریک میگویم و روزهای خوب و سرشار از شادی و مهربانی و صلح و امنیت را ارزومندم .

مردم خوب سرزمینم، سی و هفت سال از انقلاب بزرگ ما گذشت ، سی وهفت سال مدت کمی نیست .در طول این مدت با وجود هشت سال جنگ و آوارگی اما روح بالندهمردم ما دوباره رویش پیداکردو امید را امید بست . در طول این سالها زنان و دختران جوان و آگاه ما روز به روز در حال درنوردیدن قله های علم و بالندگی بود ند. بیشاز ۶۷ درصد از قبول شدگان دانشگاههای کشور را دختران و بانوان ما تشکیل می دهند. تواناترین دانشجویان دانشگاههای ما زنان و دختران باهوش و فرهیخته اند. بانوان ما جز دقیق ترین و کارامد ترین نیروهای علمی و اداری جامعه ما هستند .

دور تر نرویم همین سالهای جنگ حضور بانوان ارزشمند ما در پشت جبهه و گاه خط اول جبهه ها کاملا ملموس و بارز بود ودر بین این بانوان نجیب و با شرافت بانوانی بودند که هم همسران موفقی برای مردانشان و هم مادران شایسته ای برای فرزندانشان و هم انسانهایی توانمند برای سرزمین شان بودند.از این دست زنان در جامعه کوچک مرزنشین ما کم نبوده و نیستند و نخواهند بود .

اما برادران و پدران سرزمین من ، در طول این ۳۷ سال علی رغم رشد بانوان در کشور ، متاسفانه حضور ما در عین روشن بودن و موثر بودن ساده انگاشته شد. همیشه از ما انتظار می رفت پشت سر مردانمان و با فاصله ای گاه دورتر راه برویم . کسی انتظارنداشته وندارد زنان موفق ما در همین سه شهرستان مظلوم و رنج دوران دیده حتی در پست های مدیریتی ساده استفاده شود .هنوز حضوربانوان ما روح باغیرت مردانه ی مردانمان را می خراشد ولی افسوس برادرمکه ندیدی رگ های غیرت ما گاهی مردانه تر می زند ولی شما باور نمی کنی .هنوز عرصه ی یک زن موفق با اما واگر همراه است ، هنوز ضعیفه بودن روی شانه های ما فریاد می زند . معتقدم زنی که از سخت ترین مرحله زندگی انسانی بنام مادر شدن ومادر بودن ، معجزه می افریند زنی که روح سخت مردانه مردش را به لطافت مبدل می کند ، زنی که غیرت برادرش را با حیا و نجابتش مفتخرانه پاس می دارد ، این زن شایسته تکریم و بزرگی و احترام و مهربانی است .این زن هم سیاست دان قوی می شود هم میتواند فرهنگ ناب انسانی را گسترش دهد. باید به این چنین زنان گفت :درود بانو.اما برادرانم ، روح اسلام روح برابری است. انسانها در دین مبین اسلام براساس شایستگی و تقوایشان ارزیابی می شوند نه جنسیتشان . بزرگ بانوی اسلام فاطمه زهرا )س( در جامعه ی جهالت زده عرب بدوی آنچنان تکریم شد که  مادر پدر نام گرفت … عجیب است امروز بانوان سیرت مند و نمونه ما را در عصر علمی و شکوفایی هنوز ضعیفه می دانید و در همان مکتب دینی که به آن پای بندید وبرای عظمت کربلایش سینه ها می زنید عظمت خطبه ی زینب را فراموش میکنید!

خوشبختانه انقلاب ما زنان را در عرصه های کلان به رسمیت شناخت و می شناسد واین روح و عظمت انقلاب تاریخی ما را نشان میدهد اما چرا در این سه شهر مرزی ما ، بانوان ما برای مردان جامعه کوچک مان تنها در پناه خانه تعریف می شوند ؟ هنوز عده ای از شما نازنین برادران بزرگم از فکر های بالنده زنانمان تعبیر به زن ذلیلی می کنید و آن را افت زندگی خود می دانید ؟ براستی چرا ؟ هرچند در این سوال خودم اگر با انصاف جواب دهم واگر با انصاف جواب دهید خواهم گفت چون زنان ما هم نخواستند بیایند یا آنچنان شتاب زده و اشتباه به عرصه امدند که معادلات را گاه بد رقم زدند .

اری به این یک جواب معتقدم و قبول می کنم . اما اگر مردان ما باور داشته باشند که حضور زنان موفق و قوی از لحاظ فکری نه تنها باعث سست شدن بنیان خانواده نمی شود که صد البته زنان فکور وتوانمند فکری بسیار در زندگی مشترک و خانوادگی موفق تر از زنان دیگر سکان زندگی را در دست میگیرند ونسلی که از این بانوان شکل میگیرد نسلی سرافراز و پویا و بزرگ خواهد بود .

در این سی وهفت سال ما سی وهفت بار حرف نزدیم ، حرفهای که باید می شنیدید. اما امروز میخواهیم به جای اینکه پشت سرتان حرکت کنیم کنارتان و گام به گام با شما حرکت کنیم . در کنار رعایت تمام قوانین درکنار احترام وعزت ودرکنار اخلاق وادب و نجابت . راه رفتن ما در کنار شما سخت نیست ، اما نگاه شما به حضور ما سخت تر است . به اینکه بگذارید مانند دو انسان باهم در مورد سرزمینی که اگرچه در خاکش نصف سهم می بریم اما در عزت مندیش در سرافرازیش در غرور و افتخار و پیشرفتش با شما برابر سهیم هستیم . برابر.ما در انتخابات این دوره مجلس اگرچه کاندیدایی نداریم اما در کنار برادرانمان پا به پا در فکر در ایجاد انگیزه ، در کمک های فکری برای پر رنگ شدن حضور مردم ، در جهت دادن صحیح و آگاهانه منطبق بر قوانین حاکم بر کشور به مردم در مشارکت برای انتخاب صحیح بین بهترین ، تاکید میکنم در انتخاب بهترین نماینده تلاش و برنامه ریزی میکنیم .

به امید انکه مرزها همیشه به مرزدارانشان افتخار کنند. امید است در یادداشت های اتی که همزمان با شروع قانونی تبلیغات کاندیدهای محترم است بتوانم بیشتر در خدمت مردم خوب و نجیب سه شهر ستان مقاوم و فاتح و سرافراز باشم .
آذر ولی زاده . فرزند مرز نشین غربی ترین مرزهای ایران اسلامی

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

2 دیدگاه برای “برادران مادیگر پشت سر شما حرکت نمی کنیم گام به گام با شما هاحرکت می کنیم!”

  1. مهگل(گیلانغربی) می‌گه:

    آفرین بر شما خانم ولی زاده ،دهه فجر را به ملت ایران بخصوص ملت مناطق مرزی غرب تبریک میگم.خانم ولی زاده عزیز قبل از پیروزی انقلاب اعتراض های غیر علنی نسبت به حکومت شاهنشاهی شروع شده بود اما در شهرستان مرزی گیلانغرب اعتراض ها و تحصن ها روز بروز اشکارا و علنی می شد اولین تحصن زن در کشور زنان فرهنگی شهرستان گیلانغرب در مکان آموزش و پرورش بود در آن زمان زنان دوش بدوش مردان در راهپیمای ها با دادن شعار مرگ بر شاه و حقوق شهروندی خود وغیره شرکت می کردند ونیرو های ساواک با زور و یا گاز اشک آور تظاهر کنندگان را مجبور به عقب نشینی می کردند ودر آن زمان سندهایی وجود دارند که زنان آگاه و فرهیخته ما در مقابل تهدیدهای نیروهای ساواک نهراسیدند و مجددا” به راهپیمایی واعتراضات خود ادامه می دادند.و نیروهای غیر مردمی در مقابل تظاهرکنندگان احساس خطر می کردند مجبور بودند از شلیک هوای و زمینی استفاده کنند و حکومت نظامی اعلام کنندزنان فرهیخته و شیردل غرب کشورمخصوصا” گیلانغرب هر روز در محیط آموزشگاه و یادر ادارات به تحصن های خود ادامه می دادند مردم شهرهای بزرگ به غیرت نترس آنها افتخار می کردند و خود را سر زنش می کردند که در مقابل زنان همیشه در عرصه گیلانغرب کم آوردند تا اینکه آنها نیز کم کم جرات پیدا کردند و به تظاهرات پرداختند.لازم است بگویم که زنان در پیروزی انقلاب سهم بسزایی داشتند و جا دار که هم اکنون دوش بدوش براداران حرکت کنند نه اینکه درپشت سر آنها ، و در زمان جنگ همین شیر زنان بودند چه در خط مقدم و چه در پشت جبهه دوش بدوش برادران دفاع می کردند.زنان غرب کشورمان از هوش و افکار بالایی برخوردارند ،نباید افکار بلند شیر زنان جامعه را به خاطر جنسیت مرد و زن نادیده گرفت باید به آنهایی که لیاقت داشتن پست های بالایی دارند بهشون محول کرد و همین زنان هستند که. در تمام عرصه ها شرکت کرده و فعالیتهای چشمگیری را ,به نمایش می گذارند.امید است دراین دوره از انتخابات زنان فهیم و آگاه مرزنشین با افکار و آگاهی بالاشون در بین کاندیدا ها بهترین شخص را که لیاقت و شایستگی داردانتخاب کنند. به امید موفقیت برای زنان فرهیخته و فعال مرزنشینان غرب کشور.
    ،________________________________________________________

  2. مسعود صيادي می‌گه:

    درود بر شما شير زن گيلانغربي خانم والي زاده عزيز

پاسخی بگذارید


5 + هفت =

آمارگیر وبلاگ