تازه‌ترين جزئيات از فصل دوم سريال «نون.خ»

10938450_444

فيلمبرداري فصل جديد سريال «نون.خ» در منطقه اورامانات کرمانشاه با سرمايه ?? ميليارد توماني کليد مي‌خورد‌.
تازه‌ترين جزئيات از فصل دوم سريال «نون.خ»

 نوای گیلانغرب :«رسانه ملي» به عنوان رسانه‌اي که بيشترين ضريب نفوذ و گستره مخاطب را در سراسر کشور دارد، تلاش براي اتحاد و مقابله با تفرقه را به عنوان يکي از مأموريت‌هاي اصلي و سياست‌هاي راهبردي خود سرلوحه عمل قرار داده است.

نمونه بارز اين سياستگذاري در پربيننده‌ترين سريال نوروز سال ?? يعني «نون خ» ديده شد. سريالي که زيبايي‌ها و جلوه‌هاي فرهنگي يکي از اقوام اصيل ايراني يعني قوم کُرد و منطقه کردستان را به تصوير کشيد. منطقه‌اي که از قضا اکثريت مردم آن را اهل‌سنت تشکيل مي‌دهند.

يکي از اتفاقات جالب توجه در سريال‌هاي تلويزيون، خارج شدن از فضاي آپارتماني و اهميت به گويش‌ها، آداب و رسوم و اقوام ايراني است که در سريال «نون. خ» بسيار مشهود است که علاوه بر جذابيت براي مخاطبان، ما را هم از کليشه‌اي شدن نجات مي‌دهد.

مردم عموماً منتظر تماشاي سريال‌ها يا برنامه‌هايي هستند که با نشاط و شادابي همراه باشد؛ بر شادي جامعه بيفزايد و زبانش کمدي و طنز باشد. در واقع خانواده‌ها دور هم هستند که اين برنامه‌ها و سريال‌ها را ببينند تا به شادي و خوشحالي آن‌ها اضافه شود و هم از سيماي تلويزيون لذت ببرند و امسال سريال «نون. خ» در فصل دوم خود ماجرا‌هاي رمضاني‌اش را آغاز مي‌کند.

فصل اول سريال «نون. خ» با محوريت شخصيت‌هاي کردزبان نوروز سال ?? از شبکه يک سيما روي آنتن رفت.

در اين سريال بازيگراني از جمله حميدرضا آذرنگ، خليل پسرعموي نورالدين و علي صادقي کاراکتر سيروس داماد نورالدين بودند. فريده سپاه‌منصور، هومن حاجي‌عبداللهي، نعيمه نظام‌دوست، سيروس ميمنت، سيدعلي صالحي، پاشا جمالي، شيدا يوسفي، ندا قاسمي، محمد زارع‌زاده، عابدين رضايي، حسين مرادي، نسرين مرادي، هديه بازوند، صبا ايزدپناه، وحيد قاضي‌زاهد، سيروس سپهري، سياوش مفيدي در فصل اول به‌عنوان بازيگر سريال نقش پرداختند.

سعيد آقاخاني نيز شخصيت محوري اين سريال را با نام نورالدين خانزاده ايفا کرد که از منطقه کردنشين کشور بود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به طبيعت زيباي اورامانات در استان کرمانشاه گفت: فصل جديد سريال «نون. خ» در کرمانشاه ساخته مي‌شود.

هوشنگ بازوند با اشاره به اينکه در اين اواخر ديداري با عوامل ساخت سريال «نون. خ» در مورد ساخت فصل جديد اين سريال محبوب و پربيننده در استان کرمانشاه داشتم افزود: سريال پايتخت در معرفي استان‌هاي شمالي بسيار اثرگذار بود و سريال «نون. خ» هم مي‌تواند نقش بسيار مهمي در معرفي پتانسيل‌ها و توانمندي‌هاي استان کرمانشاه به مردم سراسر ايران داشته باشد.

او با اشاره به اينکه در منطقه اورامانات فضا‌هاي روستايي بسيار زيبايي داريم که در اختيار عوامل ساخت اين سريال قرار خواهيم داد عنوان کرد: تلاش مي‌کنيم کرمانشاه ميزبان دائمي اين سريال محبوب و پربيننده باشد.

استاندار کرمانشاه با استقبال از ساخت سري دوم مجموعه تلويزيوني «نون. خ» گفت: خوشحاليم که صداوسيما با سريال خودش به قوم کرد توجه مي‌کند و اميدوارم اين توجه با نمايش لباس و سبک زندگي و مناطق بکر اين منطقه از کشور توأمان شود.

او با بيان اينکه سريال «نون. خ» با هزينه ?? ميليارد تومان در استان کرمانشاه ساخته مي‌شود که سه ميليارد تومان آن توسط استانداري کرمانشاه پرداخت مي‌شود، افزود: سريال «نون. خ» فرصت بسيار مناسبي را فراهم آورده تا در طول ماه مبارک رمضان پتانسيل‌هاي استان به مردم کشور نشان داده شود‌فصل دوم «نون. خ» هفته آينده کليد مي‌خورد

تهيه‌کننده سريال تلويزيوني «نون. خ» با بيان اينکه فصل دوم اين سريال دهم يا يازدهم آذرماه در کرمانشاه به کارگرداني سعيد آقاخاني کليد مي‌خورد بيان کرد: اين سريال براي ماه رمضان سال ?? روي آنتن شبکه يک مي‌رود و بازيگران جديدي نيز در آن بازي خواهند داشت.

مهدي فرجي با اشاره به حضور تدريجي تمامي بازيگران در زمان آغاز تصويربرداري سريال نيز گفت: سعيد آقاخاني کارگردان سريال نيز پيش از اين سفر‌هايي به کردستان و کرمانشاه براي بازبيني لوکيشن‌ها داشته و قرار است تصويربرداري سريال از کرمانشاه آغاز شود.

او با بيان اينکه بازيگران فصل اول سريال «نون. خ» همگي در فصل دوم هم کنار ما هستند بيان کرد: ما حدوداً نيمي از سريال را در مناطق پاوه، کرمانشاه، روستايي به نام کندوله، کردستان، ارومان تصويربرداري و به تهران و شمال کشور هم خواهيم رفت.

فرجي از ? ماه تصويربرداري اين سريال ?? قسمتي، ويژه ايام ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار کرد: فصل دوم سريال متن بسيار جذاب و ماجرا‌هاي ديدني را به‌تصوير مي‌کشد و اميدواريم مورد استقبال بينندگان قرار مي‌گيرد.

او با اشاره به اينکه اين سري در خود استان کرمانشاهيم و مردم با فضا‌هاي ديدني اين سريال هم آشنا مي‌شوند و احتمالاً بخش‌هايي از کردستان هم در کارمان خواهد بود عنوان کرد: تمام تلاش گروه بر کاري بامحتواتر و جذاب‌تر است و از هيچ‌کوششي در اين راه دريغ نمي‌کنيم تا «نون. خ ?» براي ايام رمضان شبکه يک سيما آماده نمايش شود و يک‌بار ديگر شاهد رضايت مردم ايران باشيم.

تهيه کننده سريال «نون. خ» گفت: يکي از اتفاقات جالب توجه در سريال‌هاي تلويزيون، خارج شدن از فضاي آپارتماني و اهميت به گويش‌ها، آداب و رسوم و اقوام ايراني است که در سريال «نون. خ» بسيار مشهود است.

او با اشاره به اينکه سريال ما به سطح عمومي و متوسط زندگي مردم نزديک است و مسائل روز مردم را مطرح مي‌کند عنوان کرد: تقريباً عموم بازيگران ما در سريال و لوکيشن‌هاي موجود به سطح زندگي مردم بسيار نزديک و شبيه هستند.

فرجي با اشاره به اينکه فکر مي‌کنيم مردم مي‌توانند خيلي خوب اين سريال را ببينند و موضوع ما به گونه‌اي در سطح جامعه ديده مي‌شود و اتفاقاتي که ممکن است يک خانواده در طول روز با آن درگير باشد براي مخاطب ملموس خواهد بود گفت: سعي کرديم به زندگي عادي مردم نزديک شويم و از اين اتفاق بسيار خرسنديم.

تهيه کننده سريال «نون. خ» بيان کرد: يکي از اتفاقات جالب توجه در سريال‌هاي نوروزي تلويزيون، خارج شدن از فضاي آپارتماني و اهميت به گويش‌ها، آداب و رسوم و اقوام ايراني است که در سريال «نون. خ» بسيار مشهود است و علاوه بر جذابيت براي مخاطبان، ما را هم از کليشه‌اي شدن نجات مي‌دهد.

او با بيان اينکه مردم عموماً منتظر تماشاي سريال‌ها يا برنامه‌هايي هستند که با نشاط و شادابي همراه باشد؛ بر شادي جامعه بيفزايد و زبانش کمدي و طنز باشد اظهار کرد: در واقع خانواده‌ها دور هم هستند که اين برنامه‌ها و سريال‌ها را ببينند تا به شادي و خوشحالي آن‌ها اضافه شود و هم از سيماي تلويزيون لذت ببرند.

فرجي با اعلام اينکه ما از چندماه ماه قبل وارد مرحله پيش توليد فصل دوم شده‌ايم و به همراه تيم توليد، لوکيشن‌هاي مورد نظر هم انتخاب شده است گفت: بهره‌مندي بيشتر از بازيگران بومي و ظرفيت‌هاي استان در سري دوم نون خ، افزايش يافته و ما در اين فصل بيش از دو برابر از هموطنان کردزبان بهره خواهيم برد.

او درخصوص زمان پخش اين سريال گفت: اين سريال در بهترين زمان يعني ماه مبارک رمضان سال ?? پخش خواهد شد و اميدوارم در ?? شبي که اين مجموعه روي آنتن مي‌رود، بتوانيم حق مطلب را ادا و رضايت مخاطبان را جلب کنيم.

تهيه کننده سريال «نون. خ» بيان کرد: مردم حتماً يک درام زيبا و طنز خلاقانه کاملاً ايراني را از شبکه يک سيما مي‌بينند؛ کاري که شايد خيلي از فيلمسازان و سريال‌سازان تلويزيوني به‌دنبال آن نمي‌روند و جايش در تلويزيون خالي است.

سريال «نون. خ» توانست به خوبي هويت هموطنان کرد را بازنمايي کند

مدير شبکه يک سيما با بيان اينکه در نوروز ?? خيلي خوب توانستيم رسوم و آداب مردم خون گرم کرد را در سريال «نون. خ» به تصوير بکشيم گفت: شايد در برنامه‌هاي مختلف تلويزيون تصاوير خوبي از مردم کرد نشين نمايش داده شده باشد، اما هيچ برنامه‌اي مانند سريال «نون. خ» نتوانست به خوبي هويت هموطنان کرد را بازنمايي کند.

مجيد زين‌العابدين با بيان اينکه سريال «نون خ» در نوروز ?? بيشترين بيننده را به خود اختصاص داد عنوان کرد: همين رضايتمندي ما را براي توليد فصل دوم آن مشتاق کرد و اميدواريم فصل دوم از لحاظ کيفي و محتوايي جذاب‌تر باشد.

او با اشاره به اين که تاکنون چندکشور همسايه پيشنهاد خريد حق پخش سريال «نون. خ»را داشتند افزود: جالب است که در فضاي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي داخلي و خارجي هم اين سريال جزء پر بيننده‌ترين سريال‌ها بوده است.

زين العابدين با ابراز خوشحالي از اينکه فصل دوم اين سريال در شهر فرهنگ دوست کرمانشاه توليد مي‌شودشود گفت: اميدواريم توليد اين سريال بتواند در بازنمايي ظرفيت‌هاي جهاني استان کرمانشاه در ابعاد مختلف کمک کند.

محمودي، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پاوه همچنين اظهار کرد: تيم سريال تلويزيوني «نون. خ» در آبان‌ماه امسال براي مدت چند براي انتخاب بازيگران و تهيه لوکيشن در شهرستان پاوه مستقر شدند.

انصاري، رئيس هنر‌هاي نمايشي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پاوه گفت: سعيد آقاخاني کارگردان سريال و بازيگران تا يکي دو روز آينده براي انتخاب بازيگران و بازبيني لوکيشن‌ها قرار است وارد شهرستان پاوه شوند و تصويربرداري سريال از کرمانشاه آغاز شود.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


یک + 7 =

آمارگیر وبلاگ