خبر خوش برای مستأجران مناطق زلزله زده از زبان استاندارکرمانشاه

 نوای گیلانغرب :هوشنگ بازوند امروز در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: ابهاماتی در پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد که باید با برگزاری جلساتی کارشناسی به آن رسیدگی شود.

 استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اعتبار ساخت و ساز برای مستأجران مناطق زلزله‌زده توسط هیئت دولت تأمین شد، گفت: برای مناطق روستایی ۳۰ میلیون و برای مناطق شهری ۴۰ میلیون تومان تسهیلات چهار درصدی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه طی توافقی با مدیران عامل بانک‌ها سه پیشنهاد مطرح شد عنوان کرد: نخست اینکه بانک‌ها در حوزه بهداشت، کتابخانه و فضاهای آموزشی در مناطق زلزله‌زده اقدامات عمرانی انجام دهند و قرار بر این شد که ۶۰ میلیارد تومان در این حوزه هزینه شود.
استاندار کرمانشاه افزود: مدیرکل نوسازی مدارس، هفته آینده برای معرفی پروژه‌ها و نحوه اجرا به تهران برود و با آقای افخمی به نمایندگی از بانک‌ها این موضوع را حل کند.
بازوند با ابراز گلایه‌مندی از روند اجرایی نظام مهندسی در مناطق زلزله‌زده گفت: روند اجرایی کار نظام مهندسی کرمانشاه بررسی می‌شود و در صورتی که نظام مهندسی قادر به انجام کار نباشد مشاور گرفته یا از نظام مهندسی دیگر استان‌ها استفاده خواهد شد.
وی بیان کرد: بنیاد مسکن باید مکانی را برای تخلیه نخاله‌های شهری مناطق زلزله‌زده شناسایی و آن‌ها را به خارج از شهر انتقال دهد.
استاندار کرمانشاه افزود: تخلیه نخاله‌های شهری باید بر اساس استانداردهای دانشگاه علوم پزشکی باشد و در صورتی که کم‌کاری در این قسمت انجام شود بنیاد مسکن باید پاسخگو باشد.
وی با بیان اینکه اعتبار ساخت و ساز برای مستأجران مناطق زلزله‌زده توسط هیئت دولت تأمین شده است گفت: برای مناطق روستایی ۳۰ میلیون و برای مناطق شهری ۴۰ میلیون تومان تسهیلات چهار درصدی در نظر گرفته شده است.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


1 + = دو

آمارگیر وبلاگ