خوش رکابی در دهان جاده سومار!

نوایی گیلانغرب :عرض سلام و ارادت داریم خدمت مسئولین محترم کشوری و استانی که سکاندار راه و راهسازی هستند. بیان و قلم عاجز مانده از این همه یاد آوری و تذکر،لکن یا قلم و زبان ما صدا ندارند یا خدایی نا خواسته جرم گوش مسئولین را کپ نموده یا چشمانشان عادت به ندیدن کرده است.

همچنانکه مردم محلی و حتی مسافرین از اقصی نقاط ایران عزیز استحضار دارند جاده ی به یادگار مانده قبل از انقلاب ایوان به سومار که درد و رنج هشت سال دفاع مقدس را تحمل نموده حالا با وصف اینکه نزدیک سی سال از اتمام این جنگ خانمان سوز گذشته ولی هنوز نه خبری از بازسازی سومار در میان است و نه جاده ی آن که محل تردد روزانه صدها خودروی سبک و سنگین است مورد لطف و عنایت مسئولین قرار گرفته است که ما مردم محلی شاید در ماه شاهد چند تصادف با تلفات جانی و خسارات مالی بوده و هستیم چند روز گذشته که یک دستگاه ماشین سنگین که برای ممر معاش خانواده یک خوش رکاب بوده و سالهای سال در جاده های کشور راه پیموده ولی جاده پر پیچ و خم و خطرناک سومار آن را بلعید و تمام آمال و آرزوهای خانواده اش را بر باد داد آیا کسی نیست که از وارد آمدن این همه خسارت و تلفات جلوگیری نماید؟

تا کی و چرا باید سومار که از اول مظلوم بوده باز هم مظلوم واقع شود وسایر هموطنان عزیزمان باید با ذکر خاطره ای تلخ از سومار و جاده ی آن یاد کنند؟ بخاطر رضای خدا بخاطر جلوگیری از اشکهای فرزندان این صاحب خودروها و بخاطر اشک چشم یتیم ،مسئولین از هر طریقی که می توانند ورود نمایند و این معضل بزرگ و ویرانگر را حل کنند که فعل و عملی ماندگار و خدا پسندانه خواهد شد .امید است چشمی بینا ، برای نوشته ها دست و پا شکسته و گوشی شنوا ،برای زبان الکن مردم منطقه وجود داشته باشد.

سیروس انصاری نیا

5434

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


هشت − 2 =

آمارگیر وبلاگ