رسمی شدن سه گذرگاه مرزی بین استان کرمانشاه و عراق

فرماندار شهرستان پاوه:رسمی شدن سه گذرگاه مرزی بین استان کرمانشاه و عراق

یک هیات تجاری عراقی با دعوت بازوند استاندار به کرمانشاه وارد شدند تا در خصوص رسمی شدن سه گذرگاه مرزی با مقامات استان بحث و تبادل نظر کنند.

به گزارش نوای گیلانغرب پرویز ایده‌پور فرماندار شهرستان پاوه اعلام کرد:یک هیات عراقی به همراه فرماندار حلبچه از مرز «شوشمی» به کشور وارد شدند تا در خصوص تبادلات بازرگانی، تجاری و اقتصادی با مقامات کرمانشاه گفتگو کنند.
پرویز ایده‌پورگفت: یکی از اهداف این سفر گفتگو در مورد رسمی شدن گذرگاه مرزی «سازان» در کنار رسمی شدن گذرگاه‌های «تویله»، «شوشمی» و «پشته» میان ایران و اقلیم کردستان است.
ایده پور ادامه داد:رسمی شدن این گذرگاه‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش سطح مبادلات تجاری و تسهیل تردد مسافران داشته باشد.
پیش از این آزاد توفیق استاندار حلبچه هم از سفر هیاتی رسمی از این استان به کرمانشاه به منظور گفتگو در مورد رسمی شدن گذرگاه مرزی «سازان» میان ایران و حلبچه خبر داده بود.
آزاد توفیق استاندار حلبچه هم اعلام کرده که هیاتی عالی از استان حلبچه با حضور فرماندار حلبچه و مسئولان ارشد مناطق این استان، به ایران سفر می‌کند.
استاندارحلبچه همچنین گفته که این سفر بنا به دعوت رسمی استاندار کرمانشاه و با هدف گفتگو در مورد توسعه و گسترش روابط دو جانبه به ویژه از نظر تجاری و اقتصادی و تسهیل تردد مسافران میان دو استان انجام می‌شود. منبع / خبرگزاری صدا وسیما

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


8 + = دوازده

آمارگیر وبلاگ