رییس فدراسیون: گیلانغرب قابلیت برگزاری اردوهای تیم ملی قایقرانی را دارد

665غلامرضا امینی روز یکشنبه در جریان بازدید از وضعیت منابع آبی گیلانغرب که با هدف عملیاتی کردن برنامه های فدراسیون قایقرانی برای برپایی اردوهای تیم ملی قایقرانی صورت گرفت، از انتخاب دریاچه سراب گیلانغرب بعنوان مرکز استعدادیابی، اجرای برنامه های آموزشی و همچنین محل مناسب برای برپایی اردوهای تیم های ملی قایقرانی کشور خبر داد.

وی تصریح کرد: برخلاف تصور برخی ها که فکر می کنند فقط سواحل نشینان می توانند در قایقرانی مطرح شوند، استان کرمانشاه به لحاظ استفاده مطلوب از منابع آبی موجود، از بهترین امکانات دراین رشته ورزشی برخوردار است و توانست مدارج پیشرفت را بخوبی طی کنند.

وی اظهار داشت: هم اکنون شش نفر از اعضای تیم ملی قایقرانی اعزامی به مسابقات آسیایی اینچئون را ورزشکاران کرمانشاهی تشکیل می دهند.

رییس فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های مناسب مقرر شد کرمانشاه بعنوان قطب قایقرانی کشور مطرح شود و بی شک این اقدام در کشف و شناسایی استعدادهای ورزشی بسیار موثر است.

امینی گفت: با هدف عملیاتی کردن برنامه های در دست اقدام فدراسیون قایقرانی کشور بزودی تجهیزات لازم و مورد نیاز به دریاچه سراب گیلانغرب انتقال خواهد یافت.

فرماندار گیلانغرب نیز گفت: این شهرستان بدلیل داشتن آب و هوای مناسب و وجود منابع آبی زیاد از پتانسیل خوبی برای توسعه ورزش های آبی برخوردار است.

فرامرز اکبری ضمن اعلام آمادگی شهرستان برای توسعه ورزش های آبی و برگزاری تمرینات و اردوهای تیم های ملی قایقرانی، ابراز امیدواری کرد تحقق این امر زمینه ظهور و بروز استعدادهای خوب این رشته را در منطقه فراهم کند.

گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد

 

منبع/ایرنا

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


5 − = سه

آمارگیر وبلاگ