سامانه بارشی جديدی در راه است/ باران و کاهش دما در کرمانشاه

نتیجه تصویری برای سامانه بارشی

نوای گیلانغرب :کارشناس سازمان هواشناسي کشور از ورود سامانه بارشي جديد از روز دوشنبه به کشور خبرداد و گفت: دستاورد اين سامانه بارشي، افزايش ابر، بارش باران، وزش باد شديد و کاهش محسوس دما در نقاطي از غرب، شمال و مرکز کشور است. امين حسين نقشينه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران پويا درباره وضعيت جوي روزهاي آينده کشور اظهار کرد: موج بارشي که روز گذشته وارد کشورمان شده امشب نيز بخشهايي از شمال غرب، سواحل غربي درياي خزر، ارتفاعات البرز مرکزي و بخشهايي از شمال شرق کشور را در برمي‌گيرد.

وي ادامه داد: از روز يکشنبه تا اواسط روز دوشنبه استان تهران با جوي پايدار و سکون نسبي هوا مواجه مي‌شود که اين وضعيت غلظت آلاينده‌هاي جوي را در بردارد.
کارشناس سازمان هواشناسي کشور تصريح کرد: طي ساعات آتي وزش باد شديد جنوبي و افزايش دما در استانهاي گيلان، اردبيل، شمال غرب کشور، غرب و شمال شرق کشور به‌وقوع مي‌پيوندد.
نقشينه با بيان اينکه از عصر روز يکشنبه سامانه بارشي جديدي از سمت شمال غرب وارد کشور مي‌شود، گفت: اين سامانه بارشي موجب بارشهاي باران و وزش باد شديد در بخشهايي از شمال غرب و به‌تدريج سواحل غربي درياي خزر مي‌شود.
وي ادامه داد: اين سامانه بارشي روز دوشنبه در شمال غرب، غرب و به تدريج در دامنه‌هاي جنوبي البرز، سواحل درياي خزر و بخشهايي از شمال شرق فعال بوده و در بخشهايي از اين مناطق نيز سبب افزايش ابر، بارش باران، وزش باد شديد و در ارتفاعات سبب بارش برف مي‌شود.
اين کارشناس سازمان هواشناسي کشور تصريح کرد: طي روز سه شنبه همچنان اين سامانه بارشي در بخشهايي از غرب، شمال غرب، دامنه‌هاي البرز غربي و مرکزي، سواحل درياي خزر و بخشهايي از شمال شرق فعال خواهد بود.
نقشينه توضيح داد: در روز چهارشنبه رفته رفته از ميزان بارش از سمت غرب کاسته شده و گستره بارش بخشهايي از غرب، دامنه‌هاي زاگرس مرکزي، مرکز، دامنه‌هاي البرز غربي و مرکزي، سواحل درياي خزر و بخشهايي از شرق و شمال شرق را در بر مي گيرد.
وي تصريح کرد: انتظار مي‌رود روز پنجشنبه بارش محدود به بخشهايي از شمال شرق باشد و در اين روز اين سامانه به تدريج از کشور خارج شود.
اين کارشناس سازمان هواشناسي کشور اظهار کرد: از روز دوشنبه تا پايان وقت چهارشنبه دماي هواي نيمه غربي و سواحل شمالي ۴ تا ۸ درجه کاهش مي‌يابد و اين وضعيت بردوت دما در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه در تهران نيز اتفاق مي‌افتد.
نقشينه گفت: طي روزهاي دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه بارش باران و کاهش دما در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نيز به وقوع مي‌پيوندد.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


2 + = شش

آمارگیر وبلاگ