شهرستان گیلانغرب آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است

IMG_20230318_173234_763_copy_639x639فرماندار گیلانغرب از آمادگی این شهرستان و انجام تدابیر و اقدام‌های لازم و برنامه‌ریزی مناسب به منظور ارایه خدمات مطلوب برای پذیرایی شایسته از مسافران و مهمانان نوروزی در ایام نوروز ۱۴۰۲ خبرداد.
به گزارش نوای گیلانغرب  «وحید محمدی افزود: به منظور ایجاد تسهیلات لازم برای مهمانان نوروزی در گیلانغرب امسال ستاد سفرهای نوروزی با ۱۰ کمیته اجرایی در شهرستان تشکیل شده و هر کمیته با انجام تداییر و اقدام های لازم برای ایام نوروز آمادگی کامل دارند تا مهمانان نوروزی با خاطره ای ماندگار دیار گیلانغرب را ترک کنند.
وی اظهار کرد: با توجه به فروکش کردن تب ویروس کرونا امسال پیش بینی می شود که شاهد حضور شمار زیادی از مسافران و گردشگران نوروزی در شهرستان گیلانغرب باشیم.
نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: مکان های اسکان، امکانات و تجهیزات رفاهی مناسب نیز در گیلانغرب در راستای پذیرایی از مسافران و مهمانان نوروزی تدارک دیده شده است.
محمدی ادامه داد: سه آموزشگاه با بیش از ۲۰ کلاس درس مجهز به امکانات مناسب برای اسکان مسافران نوروزی آماده شده و همچنین سیاه چادرهای عرضه شیرینی و نان و محصولات و صنایع دستی محلی و بومی منطقه نیز در ورودی شهر گیلانغرب برای خدمات رسانی به گردشگران نوروزی برپا شده است.
او اضافه کرد: اقدامات خدماتی مناسب نیز در زمینه تجهیز راهدارخانه ها، رفع نقاط آسیب دیده راه های برون شهری و درون شهری، مرمت و لکه گیری خیابان ها و معابر و راههای مواصلاتی، خط کشی، نصب علایم، ساماندهی بوستان‌ها و فضای سبز و نصب بنرهای خوشامدگویی و راهنمای مسافران انجام شده است.
وی از آمادگی مناطق عملیاتی و یادمان های مطلع الفجر و شهدای گمنام برای حضور کاروان های راهیان نور خبر داد و گفت: تلاش می کنیم تا میزبانان خوبی برای مهمانان و مسافران نوروزی و کاروان های راهیان نور باشیم.
فرماندار گیلانغرب با اشاره به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان بر حفظ شئونات ماه مبارک و همچنین خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی تاکید کرد و گفت: تمام کمیته ها پای کارند تا خدمات بهداشتی درمانی، امداد و نجات، راهداری، گردشگری، اسکان و برپایی نمازها ی یومیه در مساجد و آیین های افطار و پذیرایی را به بهترین نحو ممکن ارایه کنند.
شهرستان گیلانغرب دارای ۳۴۶ اثر تاریخی شناسایی شده است که ۳۰۶ اثر آن تاکنون ثبت ملی شده است.
مناطق گردشگری گلین، میاندار، ویژنان، داربادام، قلاجه، مله نی، دشت دیره، مناطق مرزی سومار، سدهای زاگرس، مخزنی، سراب مورد و آثار تاریخی مهم کاخ اربابی با قدمت ۲۵۰۰ سال، آتشکده ساسانی، حسن زوردار، چهل مرد، طاق فرهاد و قلعه مهرنگار از مهمترین آثار تاریخی و گردشگری گیلانغرب است.
مناطق عملیاتی مطلع الفجر، چغالوند، شیاکوه، آوزین، گورسفید، تنگه حاجیان، پادگان حضرت رسول (ص) نیز از مهمترین نقاط عملیاتی دوران دفاع مقدس در شهرستان گیلانغرب محسوب می شوند

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


3 − = هیچ

آمارگیر وبلاگ