شهرستان گیلانغرب قطب قیر طبیعی ایران

90000

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه می گوید ۶۵ تا ۷۰ درصد ذخایر قیر طبیعی کشور در شهرستان گیلانغرب قرار دارد.
به گزارش نوای گیلانغرب به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، محسن دارابی؛ رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه؛ در جلسه گیلانغرب قطب قیر ایرانکارگروه مشترک انجام فعالیت‌های معدنی در عرصه‌های هوانوردی غرب استان با بیان این مطلب که مطالعات زیادی بر روی پهنه اکتشافی شهرستان گیلانغرب صورت گرفته، گفت: پهنه گیلانغرب ظرفیت بالای ذخایر معدنی قیرطبیعی فراوان موقعیت ممتاز و ویژه‌ای دارد به طوری که وزارت صنعت برای این پهنه مشاور تعیین نموده و توسط همین مشاور کار مطالعاتی بر روی آن انجام داده، به طوریکه در این راستا تا کنون ۱۶ محدوده امید بخش شناسایی شده است.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان کرمانشاه در ادامه تاکید کرد: ایران از لحاظ دارا بودن ذخایرقیر طبیعی در جایگاه سوم جهان قرار دارد که ۶۵ تا ۷۰ درصد این ذخایر در شهرستان گیلانغرب وجود دارد.

مهندس دارابی با بیان مطلب فوق افزود: در حوزه قیر طبیعی ۱۰۰ نفر به طور مستقیم بر روی ۱۸ معدن، ۳۰۰ نفر بر روی ۱۴ واحد میکرونیزه و ۱۰۰ نفر در حوزه حمل و نقل و جابجایی این ماده معدنی فعالیت دارند.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان در ادامه اظهار کرد:در سال جهش تولید و براساس برنامه‌های سازمان در حوزه معادن استان بنا داریم، معادن قیر طبیعی رو که هم اکنون فرآوری اندکی بر روی آن صورت می‌گیرد وبا ارزش افزوده پایینی به فروش می‌رسد. با استفاده ازدانش بومی و بهره گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته دنیا فرآوری نموده و با ارزش افزوده بیشتری به بازار‌های جهانی عرضه کنیم.

مهندس دارابی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه پهنه اکتشافی گیلانغرب در محدوده هوانوردی قرار دارد با کمک شورای معادن استان هم اکنون وضع موجود در استان رو تعیین تکلیف نمودیم، و امیدواریم در خصوص سایر معادن و محدوده‌های اکتشافی در حوزه قیرطبیعی نیز به نتایج مثبتی برسیم

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


سه + = 7

آمارگیر وبلاگ