فرماندار گیلانغرب: تاکنون ۱۸۰ موکب از مرز سومار عازم عراق شده است

۲۰۲۲۰۹۰۸_۱۴۲۲۱۷_copy_800x800فرماندار گیلانغرب گفت: از ابتدای آغاز به کار عزیمت مواکب خدمات‌رسانی به زائران اربعین در عراق، تاکنون ۱۸۰ موکب از مرز سومار عازم عراق شده است.

به گزارش نوای گیلانغرب وحید محمدی»  افزود همچنین به همراه مواکب اعزم شده تاکنون ۵۶۷ نفر از عوامل خدمات رسانی به زائران از این مرز وارد کشور عراق شده اند.
وی اظهار داشت: تمام امکانات لازم در جهت تسهیل در امر انتقال مواکب به کشور عراق در مرز سومار فراهم شده و مشکلی در رابطه با عزیمت مواکب خدمات رسانی به زائران اربعین از این مرز نداریم.
فرماندار گیلانغرب در ادامه گفت: پیش بینی می شود در روزهای آینده موکب های بیشتری برای خدمات رسانی به زائران اربعین از مرز سومار به عراق انتقال یابند.
وی افزود: مرز سومار به عنوان مرز اختصاصی جهت تردد ۲هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ موکب خدمات رسانی زائران اربعین برای حضور در کشور عراق اختصاص یافته که ساعات مجاز خروج موکب ها  روزانه از  ۸ صبح تا ۸ غروب است و در ساعات شب هیچ موکبی از مرز سومار تردد نمی کند.
نماینده عالی دولت در گیلانغرب همکاری طرف عراقی در شهر مندلی برای پذیرش موکب ها را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: هیچ گونه مشکلی در راستای تردد موکب ها در آن سوی مرز سومار نداریم.
محمدی  اضافه کرد: به منظور تسهیل در امر خروج مواکب از مرز، درب خروجی مجزا پیش بینی و ایجاد شده و تمام مواکب تا مرکز عراق توسط عوامل امنیتی همراهی می شوند و بحمدلله مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی همچنین از بازدید  سردار «تقی مهری» رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا از مرز سومار جهت رصد وضعیت مرز و قدردانی از زحمات سربازان این گذرگاه خبر داد./ایرنا

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


پنج − 5 =

آمارگیر وبلاگ