مسیری که عوض شد…

4444

نوای گیلانغرب :سالهاست که گرد همایی عظیمی درحال انجام است.همایش پیاده رویی زائران حسینی که سیل عظیمی ازمشتقان حسینی به این حرکت عظیم لبیک گفتند.این عزیزان از سرتاسرجهان هرساله دراین حرکت مذهبی ومعنوی شرکت میکنند که تعدادمیلیونی ازاین عاشقان را ایرانیان تشکیل میدهند.مسیر اصلی این همایش ازمرزهای ایران به سمت کشور عراق هست.مرزهای مهران ،شلمچه،چزابه که امسال براساس استانها طبقه بندی شده وهرمرز را تعدادی ازاستانها به خودش اختاص داده است. برای آسایش این زائران جایگاه هایی درمسیر راه تدارک دیده شده است که اسباب راحتی این عزیزان را فراهم کرده است اما مهم ترین بعد آن ازنظراقتصادی میتواند تاثیری درروند شهرهای مرزی داشته باشد مهمترین آن شناخته شدن هرچه بیشتر شهرهای مرزی که برای این امر انتخاب شده است.

اما شهرهای جنوب  غربی که به عراق راه مرزی زمینی دارند امسال باز این امر بی نصیب ماندن.شهر قصرشیرین که دارای دومرز خسروی وپرویزخان می باشد وشهر گیلانغرب که مرز سومار را در راه های ارتباطی خود دارد.مرزهای خسروی وپرویزخان که گفته میشود بخاطر ناامن بودن مسیر بسته می شوند درجریان اربعین حسینی.

چندماه پیش خبری خوشحال کننده ای درخصوص اختصاص دادن مرزسومار برای عبور زائران انتشار داده شد که درادامه آن هم کارهای عمرانی نیز صورت گرفت از آسفالت جاده ها تا ایجاد موکب ها اما دراین حین که خبری ناخوشایند انتشار یافت که عبور زائران ازمرز سومار لغو شد.

مردم شهرکه کلی استقبال کرده بودند وخوشحال بودند که میتوانند درجهت راحتی زائران خدمتی انجام دهند در بهتی ناراحت کننده فرو رفتند.

واینگونه بود که با توجه به استقبال طرف عراقی وایجاد ساخت وسازها درمسیرتصمیم طرفهای ایرانی تغییر کرد .

اما چی شد که این تصمیم عوض شد درحالی که فرماندار محترم آمادگی کامل  شهرستان رااز نظر امنیتی وبهداشتی وزیر ساخت هااعلام نموده بودند وحتی رئیس سازمان حج وزیارت بارها ازاین مرز برای عبورزائران نام برده بودند ومسؤل اصلی ستاد برگزاری اربعین نیز از فراهم بودند مسیر ونکات مثبت آن گفته بودند ومهتر اینکه طرف عراقی نیز موافق امر بودند.

واین یعنی گیلانغرب باز درتلاش در رهایی ازبن بست شهری بی نتیجه ماند وبه بن بست عمیق تری خورد.بن بستی که شانس راه آهن را ازاین شهر گرفت الان نیز گیلانغرب را دربر گرفت.

ان شاالله نماینده محترم شهرستان که از دلسوزان شهرستان  می باشد واقعا همت کنند ودرجهت خارج شدن این شهرستان ازبن بست گام بگذارند.

نویسنده :آزاده رفیعی

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

یک دیدگاه برای “مسیری که عوض شد…”

  1. باران می‌گه:

    باسلام بله واقعاً باعث تأسفه که همچنان تلاشهای برای ازبن بست دراومدن دومین شهر مقاوم همچنان بی نتیجه مانده است توروخدا مسولان کاری بکنید…

پاسخی بگذارید


8 − چهار =

آمارگیر وبلاگ