نامه ی شهروند گیلانغربی خطاب به رئيس جمهور…

بسم الله الرحمن الرحيم

نوای گیلانغرب :رياست جمهور و اعضاي محترم دولت ضمن عرض سلام و خيرمقدم به استان كرمانشاه، به نيابت از محرومان اين ديار مواردي را به عرض ميرسانم:
همواره سفرهاي مقامات نظام مقدس جمهوري اسلامي منشأ خير و بركت براي مناطق محروم بوده است تا شايد به يمن اين سفرها گوشه اي از عقب ماندگيهاي اقتصادي و عمراني در استان كرمانشاه جبران شود. اميدوارم اين سفر شما گامي باشد در راستاي تحقق سال ” دولت و ملت همدلي و همزباني” و رفع محروميتهاي استان كرمانشاه
جناب آقاي رئيس جمهور و اعضاي محترم دولت؛ راهپيمايي باشكوه مردم در روز جهاني قدس نشان پايبندي مردم بر آرمانهاي امام راحل و مقام معظم رهبري و وفادار ماندن به انقلاب اسلامي است. بر همه واجب است كه قدر اين وفاداري را بدانيم و براي رفع مشكلات مردم و بيكاري جوانان در بيكارترين استان كشور اقدامي انجام دهيم. دولتمردان عزيز اگر گذرتان به متروي تهران ميخورد ميبينيد كه بيشتر دستفروشان آنجا از ساكنان مناطق غربي ايران هستند و با وجود پروژه هاي ملي در مناطق غربي سهم نيروهاي متخصص و خدماتي بومي در اين پروژه ها اندك است و سهمشان بيكاري است بنابر اين راه شهرهاي مركزي را در پيش ميگيرند و اگر اين روند ادامه يابد در سالهاي آينده نرخ رشد جمعيت در استان كرمانشاه و بخصوص شهر گيلانغرب منفي خواهد شد. در اين متن قسمتي از نيازهاي گيلانغرب دومين شهر مقاوم و اولين شهر بيكار كشور را بيان خواهم كرد، شهري كه از صنايع و كارخانجات بهره اي نبرده است و تمام مواد توليدي بصورت خام از آن خارج ميشود. و اين يعني آغاز بيكاري جونان، حتي آرد مصرفي شهر از شهرستانهاي اطراف تامين ميشود. در ادامه برخي نيازها و مشكلات گيلانغرب را برميشماريم:
١)بعلت تقاضاي زياد براي كار در اين شهرستان اگر هم نيرويي در يكي از پروژه هاي منطقه استخدام شود از حداقل حقوق و مزايا برخوردار ميشود
٢) بهره برداري از سدهايي كه در منطقه احداث شده به يك رؤيا تبديل شده و كشاورزي گيلانغرب سالهاست كه در انتظار تحول است.
٣) گيلانغرب بي نصيب از توسعه ريلي شده و نيازمند توسعه در بخش گردشگري و معادن است اما متاسفانه با وجود جاذبه ها و پتانسيلهاي عالي بعلت محروميت، در بخش گردشگري توسعه اي رخ نداده است و معادن منطقه هم كه انحصاري و در اختيار عده معدودي قرار دارند.
٤) توسعه راهها در منطقه صورت نگرفته و آرزو دارم اعضاي محترم دولت در يك اتومبيل ساخت وطن از مسير گيلانغرب به بازارچه سومار يك مسافرت يك ساعته زميني داشته باشند تا پاسخ دهند چرا كشوري كه چهارمين منابع نفت جهان را در اختيار دارد راههاي مواصلاتيش هنوز توسعه نيافته است؟؟!!
٥) چيزي كه از احداث بازارچه سومار به مردم منطقه رسيده است سه روز كارگري است كه منفعت آن به تجار ثروتمند ميرسد. تازماني كه كوله بري و تجارت چمداني در بازارچه فعال نشود كمكي به رفع محروميت منطقه نخواهد كرد.
٦) امتياز ايثارگري حق مسلم مردم مظلوم اين شهرستان و دهستانهاي اطراف آن است كه مدتهاست از آن بي بهره اند.
٧) مشكلات عديده كارمندان و فرهنگيان شهرستانهاي مرزي و محروم بودن از مزاياي بدي آب و هوا و مرزنشيني براي كارمندان دولت
٨) حمايت دولت از سرمايه گذاران در مناطق محروم كه ميتواند بستري براي بهبود اشتغال براي شهرستان محروم گيلانغرب باشد.
٩) تلاش براي فراهم آوردن و اعطاي امتياز منطقه آزاد تجاري به گيلانغرب براي بهبود معيشت مردم
١٠) نياز به تخصيص اعتبارات ويژه براي مقابله با خشكيدگي جنگلهاي زاگرس و مقابله با ريزگردها
١١) بهبود امكانات ورزشي شهرستان گيلانغرب مخصوصا ورزشهاي آبي با توجه به وجود سدهاي متعدد و بطور ويژه دايك سراب كه به شهر چسبيده است ميتواند جاذبه گردشگري- ورزشي خوبي باشد
١٢) حمايت از صنايع كوچك و توجه به رونق شهرك صنعتي
١٣) معضل بزرگ بيكاري، جناب رئيس جمهور در جريان جنگ تحميلي قدرتهاي متجاوز نتوانستند گيلانغربيها را از خانه و كاشانه خود آواره كنند اما امروز بيكاري جوانان ما را آواره شهرهاي مركزي كرده است. با اعطاي تسهيلات ميتوان اميد را به اين جوانان در راستاي افزايش توليد
ملي بازگرداند.
١٤) واگذاري زمينهاي بيت المال كه از داراييهاي حكومت طاغوت بوده به تحصيلكردگان كشاورزي و فقرا، اين زمينها در بخش گواور از شهرستان گيلانغرب و مركز مهرگان در نزديكي كرمانشاه واقعند.
١٥) توجه به توسعه امكانات رفاهي روستاها و رفع مشكلات آنها مانند قطع آب در فصل گرم و تامين اعتبار براي تعويض لوله هاي آزبست كه براي آبرساني آب شرب به دهستان حومه گيلانغرب استفاده ميشود، اين لوله ها بهداشتي نبوده و سرطان زا ميباشند. همچنين تعداد زيادي از روستاهاي بخش گواور فاقد آب لوله كشي است.
١٦) حذف نقاط سانحه خيز راهها كه نقاط زيادي از راههاي شهرستان گيلانغرب فاقد طراحي مهندسي و نياز به بهسازي دارد
١٧) بهره برداري سريعتر از تونل قلاجه كه ميتواند باعث رونق بازار شهر سرم
ست و بخش گواور شود
١٨) اعطاي تسهيلات به روستائيان براي مقاوم سازي خانه هاي روستايي در سطح شهرستان كه اگر زلزله اي رخ دهد خسارات جاني فراواني به بار خواهد آورد.
١٩) كاهش سود در نظام بانكداري كه باعث سرازير شدن نقدينگي به سمت توليد و ايجاد اشتغال خواهد شد.
۲٠) مشابه شهرستان ثلاث باباجاني براي مردم محروم گيلانغرب هم ميتوان به ازاي هر نفر ماهيانه ١٥٠هزار تومان به صاحبان كارتهاي مرزنشيني پرداخت شود.
٢١) با وجود الحاق شهركهاي سراب و شهيد رجايي به شهر گيلانغرب متاسفانه اين شهركها فاقد زيرساخت و امكانات شهري ميباشند و شهر سرمست هم فقط اسم شهر را دارد و هنوز در تأمين آب آشاميدني مشكل دارد و سيستم فاضلاب شهريش ساماندهي نشده است.
و در پايان بايد عرض كنم چيزي كه نشاط و شادي و اميد را براي اين مردم به ارمغان مي آورد شعار، وعده و يا پيروزي يك حزب نيست بلكه تحقق عدالت اجتماعي و مبارزه با مفاسد و تبعيض است، اگر در كشوري همه در تنگنا باشيم از آن دوران با افتخار ياد خواهيم كرد كه بار مشكلات بر دوش همه بوده است اما اگر تحمل سختي ها و تحريمها مختص به مرزنشينان و اقشار ضعيف باشد ما از تلاش و وضعيت موجود نااميد خواهيم شد لذا از شما هيئت محترم تقاضامند است به فرمايشات مقام معظم رهبري در مبارزه با مفاسد اقتصادي جامه عمل پوشانده و دست صاحبان فيشهاي حقوقي نجومي را از بيت المال قطع نموده و عدالت را در توزيع امكانات و اعتبارات مد نظر قرار دهيد ….
با اميد به اعتلاي ايران عزيز و نداشتن مناطقي به نام محروم در نقشه كشورم.
منصور شفاعتي پور ۱۲تیر۹۵

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


+ دو = 6

آمارگیر وبلاگ