ورود سامانه بارشی جدید به کشور ،وزش باد شدید در ۱۴ استان کشور

تصویر مرتبط

براساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز وزش باد شدید در ۱۴ استان رخ می دهد و دمای هوا در سواحل دریای خزر افزایش می یابد.

 نوای گیلانغرب :براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی   هواشناسی امروز  وزش باد شدید در استان های آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی،اردبیل،گیلان و به تدریج در استان های زنجان،قزوین،کردستان، همدان،مرکزی،مازندران، گلستان،دامنه های جنوبی البرز،خراسان شمالی و خراسان رضوی رخ خواهد داد.

همچنین امروز به دلیل وزش باد شدید جنوبی دمای هوا در سواحل دریای خزر و استان اردبیل و شمال غرب کشور افزایش محسوس خواهد یافت و در برخی مناطق گیلان و مازندران به بیش از ۳۰ درجه سلسیوس خواهد رسید.

از اواخر روز شنبه و اوایل یکشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می شود و همواره موجب بارش باران، گاهی رگبار و رعد برق در استان های آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی،کردستان و به تدریج در کرمانشاه،زنجان، دامنه های البرز مرکزی و بارش پراکنده در اردبیل،گیلان، همدان و شمال ایلام خواهد شد.

بیشینه بارش در غرب استان آذریابجان غربی و غرب کردستان بوده و احتمال سیلابی شدن مسیل ها در این مناطق در روز یکشنبه وجود دارد.

همچنین از اواخر روز شنبه و اوایل یکشنبه به تدریج با شمالی شدن جریانات دریای خزر مواج خواهد شد .

از اواسط روز شنبه و طی روز یکشنبه با وزش باد شدید بر روی عراق و خیزش گرد و خاک و انتقال آن به غرب کشور استان های واقع در غرب و شمال غرب غبار آلود پیش بینی می شوند.

 

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


8 − پنج =

آمارگیر وبلاگ