چهارم مهرماه یادآور روزاستقامت وپایداری مردم گیلانغرب

44444444444444444

یاداشت مدیر مسئول / علی احمدپور

نوای گیلانغرب :روزچهارم مهرماه به نام روز حماسه ومقاومت مردم گیلانغرب نام گزاری شده مردمی که درچنیین روزی با حداقل امکانات خود دربرابر یک لشکر مکانیزه ارتش بعث عراق ایستاندند واجازه ندادند شهرشان توسط ارتش بعث اشغال شود ومانع از تحقق اهداف دشمنان شدنداگر مقاومت وپایداری مردم حماسه ساز وبی ادعای این شهر مقاوم ومظلوم نبود معلوم نبود که درسرنوشت جنگ چه اتفاقی می افتاد.
مردم این منطقه دست به کاربزرگی زدند با دست خالی ارتش عراق را تا کیلومترها از شهرشان عقب راندند اما از سوی رسانه ها درآن زمان این حماسه ومقاومت که درجهان بی نظیر بود بخوبی انعکاس داده نشد شاید علت عدم انعکاس رشادت وفداکاری این مردم در دوران دفاع مقدس ناشی از ضعف اطلاع رسانی از سوی رسانه ملی بویژه صدا وسیمای مرکز کرمانشاه بوده است شهری که ۱۵۰ باربمباران هوایی شد چرا باید تصویرری ازآن لحظات از سوی رسانه ها برداشت نشده که نسل های آینده این شهر به وجود پدران ومادران خود با وجود این همه مصیبت ترک نکردن شهر اسکان در الونک ها افتخار کنند .. افتخار کنند.
چرا نسل کنونی نباید بدانند که مردمان شهرشان تنها ۱۵ کیلومتر باخط مقدم فاصله داشتند که بااین همه مشقت به زندگی خود ادامه دادند دانش آموزان مدارس دراردوگاهای حاشیه شهرحتما محل سنگرهای خود که به هنگام حمله هوایی ویا شلیک گلوله خمپاره درآن برای پناه می گرفتند کاملا بیاد دارند!! چه کسی باید این مصیبت ها ومصایب مردم دومین شهرمقاوم کشور را به ملت ایران اسلامی انعکاس می داد ؟
آیا روز حماسه مردم مقاوم گیلانغرب چهارم مهراست یا ششم ، وآیا این روز که مقاومت گیلانغرب است درتقویم ملی یا روز شمار جنگ ثبت شده است! متولیان فرهنگی شهرستان چرا بخوبی نتوانسته حماسه آفرینی مردم سلحشور ومرزداران همیشه بیدار این دیار را در رسانه بطور شفاف منعکس نمایند. آیا افراد اهل قلم شهرمان که خیلی هم ادعای فرهیخته بودن دارند فقط برای ورود به مسایل سیاسی به فکر دغدغه شهرشان می افتند تاکنون درراستای مظلومیت ومقاومت شهرشان قلم فرسایی کرده اند ؟
گیلانغرب در دوران دفاع مقدس از هرحیث مقام اول دارد گیلانغربی که مسن ترین شهید ایران دارد ،گیلانغربی که به تناسب جمعیتش اولین شهر به لحاظ بمباران هوایی است ، وخیلی از افتخارات دیگر درکارنامه دارد که مجال گفتن آن نیست چرا با وجود افتخارات بزرگی که مردمان این دیار در دوران دفاع مقدس کسب کرده اند برای خیلی از ملت بزرگ کشورمان گمنامیم ضعف کار کجاست ! !
انتظارمی رود مسئولان شهرستان بویژه متولیان فرهنگی بیش از پیش درخصوص نقش بی بدیل مردم گیلانغرب در دوران دفاع مقدس اهتمام ویژه ای بعمل آورده چراکه مردمانی که باحماسه آفرینی نام خودرا درتاریخ بعنوان مردمانی مقاوم به ثبت رسانده اند. و به جهانیان ثابت کردند ایرانی سر به دار می دهد تن به ذلت نمی دهد بایستی دراذهان نسل های آینده ماندگار باقی بماننند
امیدواریم درآینده شاهد رونمایی مسولان کشوری واستانی در مراسم سالروزچهارم مهر روز پایداری گیلانغرب باشیم و مسئولان استانی نیز تبلیغاتی برای معرفی این روز از خود نشان دهند و از صاحب نظران و ایده پردازان و افرادی که در حوزه دفاع مقدس تبحر دارند انتظار می رود که در روز مقاومت گیلانغرب مشارکت بیشتری داشته باشند
درخاتمه از نهادها واداراتی که در برگزاری روز چهارم مهر روز مقاومت گیلانغرب اهتمام نمودند تشکر می نمایم

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


هفت − = 4

آمارگیر وبلاگ