اطلاعیه اداره برق شهرستان گیلانغرب درخصوص خاموشی های برق

2bc7381a-40fa-4c82-8018-799061b906a9

اطلاعیه اداره برق شهرستان گیلانغرب درخصوص خاموشی های برق
ابه گزارش نوای گیلانغرب داره  برق شهرستان گیلانغرب در خصوص خاموشی های برق صورت گرفته طی  روزهای اخیر  در سطح شهرستان اطلاعیه ای صادر کرد
با سلام خدمت مردم شریف شهرستان گیلانغرب و کانال محترم نوای گیلانغرب در پاسخ به مشکلات قطعی برق به وجود آمده، به استحضار می رساند پروسه تولید تا مصرف برق توسط مشترکین شامل سه بخش تولید انرژی توسط نیروگاه ها، انتقال توسط خطوط فشارقوی و درنهایت توزیع انرژی برق می باشد. که مدیریت و برنامه ریزی بخش های تولید و انتقال بر عهده شرکت دولتی برق منطقه ای غرب و قسمت توزیع بر عهده شرکت نیمه خصوصی توزیع نیروی برق که با عنوان اداره برق برای عموم مردم جا افتاده و مدیریت برق شهرستان گیلانغرب جزیی از آن می باشد. این دو شرکت کاملا مجزا و مستقل از یکدیگر می باشند.

در خصوص خاموشی های بدون برنامه که ناشی از افزایش مصرف به علت گرمای بی سابقه و محدودیت تولید برق توسط نیروگاه های کشور می باشد، بعضاً در فضای مجازی مشاهده شده که افراد اداره برق شهرستان گیلانغرب را هدف انتقاد قرار می دهند در صورتی که تصمیم گیری برای اعمال خاموشی ها توسط دیسپاچینگ مرکزی صورت گرفته و مختص یک شهرستان و یک استان بخصوص نبوده و امری اجتناب ناپذیر است. زیرا درصورت عدم قطع برق به صورت پراکنده، یک نیروگاه به طور کلی زیر خاموشی رفته و پشت سر آن تمامی نیروگاه های کشور قطع شده و یک بحران جدی برای کشور محسوب می شود.

لازم به توضیح است در پاسخ به این که چرا قبل اعمال خاموشی اطلاع رسانی صورت نمیگیرد، علت آن ماهیت غیر قابل پیش بینی مصرف مشترکین است که هر لحظه مصرف از سقف مصرف انرژی تعیین شده تجاوز کند اعمال خاموشی توسط مرکز دیسپاچینگ صورت گرفته و حتی اداره برق شهرستان نیز از آن بی اطلاع است.

با تشکر
اداره برق شهرستان گیلانغرب

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


4 − یک =

آمارگیر وبلاگ