نظر علمی پزشکان بلاخره اعلام شد؛ چند بار در هفته حمام کنیم؟

1613599_977-1-470

نشریه اکسپرس اعلام کرد
نظر علمی پزشکان بلاخره اعلام شد؛ چند بار در هفته حمام کنیم؟
گرچه در شبکه‌های اجتماعی گزارش‌های زیادی درباره تعداد دفعاتی که فرد باید در روز استحمام کند پیدا می‌شود، اما نظریه علمی پزشکان در این باره همگان را غافلگیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری نوای گیلانغرب به نقل از نشریه اکسپرس، با وجود آنکه برخی از مردم تصور می‌کنند فرد باید روزی دو بار استحمام کند و برخی دیگر هم‌‌ ایده‌آل‌‌ترین شرایط را استحمام هر روزه می‌دانند، اما پزشکان متخصص پوست تاکید دارند ما باید هفته‌ای دو یا سه بار استحمام کنیم.
پزشکان متخصص که در یک گفت‌وگوی تلویزیونی تحت همین عنوان شرکت کرده بودند، توضیح دادند: اگر این سوال را از اکثر پزشکان پوست بپرسید و گزینه‌های مختلفی همچون روزی دو بار، پنج بار در هفته، دو تا سه بار در هفته و هفته‌ای یک بار را پیش روی آنها قرار دهید اکثر قریب به اتفاق این پزشکان گزینه دو تا سه بار در هفته را انتخاب خواهند کرد.
پزشکان معتقدند افراط در استحمام می‌تواند مشکلات پوستی همچون خشکی پوست و اگزما را برای فرد به همراه آورد.
آنها تاکید دارند استحمام روزانه نمی‌تواند باعث بهبود سلامت شما شود، بلکه فقط منجر به ایجاد مشکلات پوستی می‌شود و به سلامت شما زیان وارد می‌کند، مهم‌تر از آن هم این است که با این کار شما باعث هدررفت مقدار زیادی آب خواهید شد، در کنار آن نباید فراموش کرد که صابون، شامپو و لوسیون‌‌هایی که در حین حمام کردن استفاده می‌کنید نیز پس از مدتی مشکل پوستی یا آلرژی برای شما ایجاد خواهند کرد

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


+ شش = 12

آمارگیر وبلاگ