کاشت بیش ۱۰۰۰عددبذربلوط وقره تاج دراجرای طرح جنگلانه درگیلانغرب

بارگیری

کاشت بیش  ۱۰۰۰ بذربلوط وقره تاج دراجرای طرح جنگلانه درگیلانغرب
به گزارش نوای گیلانغرب رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان گیلان غرب گفت درراستای طرح جنگلانه درمنطقه قرق شده کوه انارک درضلع جنوبی شهرستان گیلان غرب با همکاری اداره منابع طبیعی ،محیط زیست،انجمن سبز زاگرس و همیاران طبیعت بیش ازهزاردانه بذر درختان بومی از قبیل،بلوط،قره تاج و نهال بلوط و بادام تلخ کاشت شد
ربیعی هدف ازاین طرح توسعه عرصه های جنگلی و مرتعی، شناخت و حمایت گونه های گیاهی درمعرض خطر(بومی)، آشنایی باروش های كاشت وداشت عنوان کرد

#پی_نوشت

پویش جنگلانه  در مناطق درعرصه های ومنابع ملی گیلانغرب یک فعالیت بسیار مهم و قابل تحسین است چراکه بلوط یکی از درختان مهم و بومی در جنگل‌های زاگرس است و نقش مهمی در حفظ تنوع زیستی و حفاظت از خاک و منابع آب دارد.

با توجه به اهمیت بلوط وتهدیداتی که بر جنگل‌های زاگرس و این درختان وارد شده است، پویش جنگلانه  به منظور کاشت بذرهای بلوط، پرورش ونگهداری از نهال‌ها،در مناطقی  که به دلیل عوامل طبیعی یاانسانی دچارکاهش جمعیت بلوط شده‌اندبسیار حیاتی است.
از طرفی درواقع هدف اصلی این پویش می تواندباعث  احیای جنگل‌های بلوط و افزایش جمعیت این درختان شودو با افزایش تعداد درختان بلوط، تنوع زیستی و پایداری اکوسیستم جنگل‌ها تقویت شود. همچنین، بلوط به عنوان یک منبع غذایی مهم برای جانوران نقش مهمی دارد.

بنابراین، پویش جنگلانه نویدبخش رویش بلوط در جنگل‌های زاگرس از اهمیت بالایی برخوردار است و باید توسط مسئولان و جامعه محلی حمایت و تشویق شود.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

پاسخی بگذارید


شش − = 3

آمارگیر وبلاگ