گفت و گو با ذاکر تیموری مجری جوان گیلانغربی

52

گفت و گو با ذاکر تیموری مجری جوان گیلانغربی

 نوای گیلانغرب  :چندیست جوانان گیلانغربی درعرصه های مختلف برای شهر افتخارآفرین میشوند.ذاکر تیموری یکی از این جوانان موفق است که در زمینه اجرا و کارگردانی فعالیت میکند.به بهانه آشنایی بیشتر ،با تیموری گفت و گویی کرده ایم که در ادامه میخوانید:
نوای گیلانغرب_بیوگرافی :
بیوگرافی را خیلی خلاصه بگویم،متولد آذر ١٣۶٩ در شهرستان گیلانغرب،دانشجوی دکترا مدیریت رسانه فرزند آخر خانواده و مجرد،پدرم بازنشسته وزارت کشور و درحال حاضر بعنوان مدیر کل بنیاد مستضعفان دعوت بکار شده اند و مادر هم بازنشسته ی فرهنگی است. در حال حاضر گوینده خبر صداوسیمای مرکز کرمانشاه و مجری شبکه سراسری افق می باشم.
چه شد که وارد عرصه گویندگی و رسانه شدید و این شغل را انتخاب کردید؟
در ابتدا باید عرض کنم گویندگی و اجرا را نمی توان شغل دانست زیرا اگر به عنوان شغل به آن نگاه کنید خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید عطایش به لقایش بخشیده خواهد شد.در واقع استرس همیشگی را تاب نمی آورید.
و اما چه شد که وارد این عرصه شدم
از همان دوران کودکی استعداد اجرا را داشتم به نحوی که با هفت سال سن در مراسمات رسمی مختلف به هر صورتی که شده باید میکروفون را به دست میگرفتم وابراز وجودی میکردم(همراه با خنده).
در زمان دانشجویی در مقطع کارشناسی هم مدیر مسئول نشریه ای سیاسی بودم که در دانشگاه های شهر تهران و درمیان دانشجویان سروصدای زیادی به پا کرد.
با کسب تجارب اجرای صحنه و ورود به فضای سیاسی و اجتماعی جامعه ، علاقه خود را به حضور در رسانه ملی احساس نمودم و همان احساس تا به امروز ادامه دارد.
از نظر شما این شغل برای افرادی که به فکر کسب و درآمدن مناسب است؟
بستگی دارد سطح توقعتان چقدر باشد!به نوعی توقعات شما علت ومعلول کاری میشود که از آن در حال کسب درآمدید.
درباره وضعیت کنونی رسانه و رشد یا افول مخاطبین اخبار چه نظری دارید؟
ما در دنیای امروز با چیزی به نام سرعت نشر اطلاعات از طریق فضای مجازی روبرو هستیم.رسانه ای میتواند موفق باشد و جذب حداکثری کند که از این فضا به نحو احسن و درست بهره بردارد.شما ناگریز از حجم اطلاعاتی که روزانه تبادل میشود هستید و باید به ثانیه عمل کنید.یک زمان تنها راه دسترسی مردم به اطلاعات و اخبار، روزنامه ها مجلات و تلویزیون بود و مخاطب فقط از این طریق میتوانست به منابع خبری دسترسی داشته باشد. اما امروزه وضعیت کاملا تغییر کرده است و هرشهروند خودش یک خبرنگار شده.
در پایان پاسخ به این سوال اضافه کنم، اگر سوال شما به رسانه ی تلویزیونی و ملی محدود شود باید گفت درصد مخاطبین وضعیت مناسبی دارد اما میتواند خیلی بهتر از این باشد.

شما کارگردانی راهم تجربه کرده اید صحیح است؟ درباره برنامه هایتان میشود توضیح دهید؟
بله کارگردانی را همزمان با گویندگی و با ورود به سازمان صداوسیما آغاز کردم.اصرار و علاقه ای به ساخت برنامه فقط در یک حوزه ندارم و هرجا احساس ضرورت مبنی برساخت برنامه ای باشد طرح موضوع میکنم.درحوزه سیاسی ،دفاع مقدس،اجتماعی و فرهنگی چندین برنامه و مستند تلویزیونی را کارگردانی کرده ام که به لطف خداوند و تلاش همکاران مخاطبین راضی بوده اند.

باتوجه به برنامه ای که ساختید با موضوع کتاب خودتان چقدر اهل مطالعه هستید؟در چه زمینه ای؟

به جرئت میتوانم بگویم با کتاب انس گرفته ام در سوال قبل به موضوع ضرورت ساخت برنامه نسبت به شرایط زمانی اشاره کردم و ساخت برنامه با موضوع فرهنگ کتاب و کتابخوانی را جز همین ضروریات دانستم.جامعه ما با کتاب رفاقت چندانی ندارد!
در خصوص زمینه مطالعاتی به شدت علاقه مند کتب سیاسی هستم.رمان هم میخوانم و شیفته داستانها و رمانهای بزرگ علوی.
گویا نویسنده هم هستید؟
بله، دو مجلد كتاب در حوزه مديريت با عنوان هاي: نقش سرمايه اجتماعي در عملكرد سازماني و همچنين نقش مديريت دانش در كارآفريني را تاليف كرده ام
اجرای متفاوت شما در بخش خبر شبکه زاگرس انتقاداتی راهم به دنبال داشته پاسخ شما به منتقدین چیست؟
به تمام نظرات و عقاید احترام میگذارم اما نسبت به بعضی انتقادات،انتقاد دارم.به نظر من انتقاد باید سازنده باشد و منتقد اهل فن، چندبار از جانب مدیران مورد نقد قرار گرفته ام و به راحتی پذیرفته و اصلاح کرده ام چرا که منتقد آگاهی ،دانش و تجربه ی کافی را داشته است.
خاطره ای جذاب و خنده دار از اجرا و گویندگی خودتان تعریف کنید.

سوال بعدی لطفا(همراه با خنده)
شیرین ترین و تلخ ترین خبری که تاکنون گفته اید؟

شیرین ترین خبر،پرتاب موشک توسط دلاور مردان سپاه پاسداران به سمت مواضع تروریستهای داعش بود و تلخ ترین هم پرکشیدن احمد عزیزی…
صبر کن یک لحظه پژواکم مکن
بوی بودن میدهم خاکم نکن
روحش شاد…به پوشش خود به عنوان مجری چقدر اهمیت میدهید؟
اجرای تلویزیونی یعنی مهمان خانه مردم شدن.اگر برای نگاه و انتخاب مردم ارزش قائل هستیم باید مراقب پوششمان باشیم و در حد توان از بهترین و مناسب ترین لباسها استفاده کنیم.
فکر میکنید با کدام قشر مخاطب ارتباط بهتری برقرار میکنید؟
در زندگی سعی کرده ام با گروه های مختلف سنی ارتباط خوبی برقرار کنم اما طبیعی است نحوه ی اجرایم را به سلیقه جوانان نزدیک کنم .
چه توصیه ای برای جوانان ونوجوانانی که به حرفه اجرا وگویندگی علاقه مندند دارید؟

كسانيكه به اين حرفه علاقمند هستند با تقويت بيان خود و شركت در دوره هاي تخصصي اجرا و كسب آموزش هاي لازم، زمينه را براي حضورشان در رسانه ملي فراهم نمايند. سازمان صداوسيما از علاقمندان و توانمندان اين عرصه حمايت ميكند.

سخن پایانی:

گیلانغرب آبادم آرزوست…

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

8 دیدگاه برای “گفت و گو با ذاکر تیموری مجری جوان گیلانغربی”

 1. افسون می‌گه:

  مصاحبه توپی بود عالی بهتون افتخار میکنیم اقای تیموری .

 2. باران می‌گه:

  انشاءالله موفق باشند این جوانان گیلانغربی

 3. همشهری می‌گه:

  تبریک واحسنت به همه جوانان این دیار

 4. جواد می‌گه:

  چند وقت پیش در صداوسیما دیدمش خیلی خاکی و با محبته. دمش گرم

 5. منصوری می‌گه:

  احسنت.زنده باشید آقای تیموری عزیز

 6. sara می‌گه:

  گیانمی عاموزا انشا الله موفق بیود 😍😍

 7. sara می‌گه:

  گیانمی عاموزا 😍😍😍😍

 8. ناشناس می‌گه:

  ای متولد۶۹هست؟؟🤔

پاسخی بگذارید


7 + هفت =

آمارگیر وبلاگ